Jdi na obsah Jdi na menu
 

Napoleonské dny 2013

26. 8. 2013

Víkend 16.–18. srpna jsme věnovali tradiční akci k příležitosti císařových narozenin, Napoleonským dnům. Letos jsme, narozdíl od několika předchozích let, tábor rozbili přímo u Mohyly míru. Páteční večer se nesl, jako vždy, v duchu dělostřeleckého pikniku společně s 5ème.

V sobotu se pěchota vydala na pochod, my jsme si však dopředu stanovili program jiný – výlet na Starou valchu, kam nás už dlouho dobu lákal velitel 5éme. Po vydatném doplnění zásob jsme se vydali na místo. Samotný mlýn je už sice dotčen moderní dobou, na mostku přes potok nás však krom občasného zvuku traktoru z přilehlého pole nic nevytrhávalo z představy, že jsme se vrátili o dvě století zpět v čase. Oáza stínu a klidu posloužila k velice příjemnému obědu a následnému odpočinku. Usnuli jsme jako batolata. Když jsme se dorůžova vyspali, vydali jsme se zpět. V táboře jsme se pozdravili s přibyvší pěchotou a večer se opět věnovali pikniku, tentokrát se sabráží melounu z jezdecké pozice.

V neděli se na blízkém poli odehrála bitva, ve které jsme společně s 5ème vytvořili početnou osádku jednoho kanónu a neohroženě dohnali spojeneckou pěchotu ke kapitulaci. Pak už zbývalo jen usušit propocené uniformy, sbalit stany a vrátit se do běžného dne.

sepsal Růžmen

 

Náhledy fotografií ze složky Napoleonské dny 16. - 18. 8. 2013