Jdi na obsah Jdi na menu
 

Bzenec 2010

20. 11. 2010

 Ráno 3. listopadu začal překrásný slunečný podzimní den a naše napoleonská sekce z Brna vyrazila na akci do Bzence, na místo konání již Svatomartinské Slavnosti.  Po nezbytném vyzvednutí všech ůčastníků jsme dorazili do městečka a po chvilce tápání našli i místní zámeček, kde se to již hemžilo uniformovanými účastníky.

Náš bratrský 5e Regiment Artillerie spolu s částmi 8e, 18e a dalšími již byli na místě a vzápětí dorazila i naše další část z Dřevohostic po vedením našeho statečného caporala Roberta.

Vyložili jsme náš 4liberní kanon a po vyřešení všech organizačních záležitostí a obídku, vyrazili na pochod městem završený proslovem, čestnou salvou na náměstí a návratem na budoucí,,bojiště" před zámkem, kde ihned po příchodu do pozic začala bitva.

Naše zuřivá obrana zámku, spolu s dalšími dělostřeleckými rotami a pěchotou se ukázala býti marnou a po našem ústupu ovládlo bojiště vojsko rakouského císaře.
Po boji a krátkém odpočinku jsme na pozvání místních organizátorů vyrazili na výtečnou večeři a ochutnávku vín ve sklepích místního hostince,čehož se naše řady zhostili více než statečně a tak jsme až v pozdních hodinách a rozloučení se všemi přáteli vyrazili na cestu k domovu..
Všemi účastníky bylo kvitováno, že akce byla velice zdařilá a jistě se velice rádi zůčastníme i v příštím roce.
Za 6e Art.Reg.
Radek Pařízek