Jdi na obsah Jdi na menu
 

Bratislava 2013

24. 6. 2013

O víkendu 22.–23. června jsme se vydali na tradiční akci v Bratislavě. V hojném počtu osmi mužů jsme se v ranních hodinách sešli na místě, rozbili tábor a seznámili se intimně s místní komáří populací. Posilnili jsme se snídaní a následně jsme se zcela oddali náročnému cvičení kontroly podvozku děla, neboť do průvodu jsme s dělem jít nemuseli. K obědu jsme byli zavaleni majestátními porcemi vepřových kolen, které jsme s vypětím všech sil a za pomoci externích posil zdolali.

Odpoledne nás čekala bitva. Po příchodu na bitevní pole jsme navázali styky s rozšířeným příbuzenstvem komárů z tábora, což jsme se snažili řešit vydatným postřikem. V bitvě nám bylo určeno hrdinně padnout, tedy jsme tak po dostatečném obšťastnění protivníka (a komárů) střelným prachem z hlavně naší čtyřliberky učinili. Po návratu z bitvy jsme se v táboře šťastně shledali s komáří enklávou uprchlou z bojiště a jali se schnout.

Když se setmělo, posbírala se spojená síla všeho dělostřelectva přítomného na akci a tato obsadila nábřeží Dunaje. Následovala tradiční palba na druhý břeh, která vyvolává nadšené reakce u diváků v dostatečné dálce, uznalé komentáře o výdrži našeho sluchu od pěchoty stojící za našimi zády a pravděpodobně nehynoucí nenávist u obyvatel protějších domů. Zlatý hřeb akce prožit, vydali jsme se zpět do tábora a rozložili se k pique-nique. Během noci stihlo i trochu sprchnout, dostali jsme na rozloučenou dávku kvalitní komáří akupunktury a ráno jsme se po snídani vydali opět domů.

sepsal Růžmen

 

Náhledy fotografií ze složky Bratislava 22. - 23. 6. 2013